İSG-UYUM PROJESİ EĞİTİMLERİ BAŞLIYOR

Türkiye'de iş sağlığı ve güvenliği (İSG) mevzuatına ilişkin bilinçlendirmenin ve İSG farkındalığının oluşturulması ile toplumsal “güvenlik kültürü”nün gelişmesine katkıda bulunması amacıyla Sendikamız tarafından İSG Mevzuatına Uyum Projesi (İSG-UYUM) geliştirilmiştir. Sendikamız, geliştirdiği bu proje ile “İşçi Ücretlerinden Ceza Olarak Kesilen Paralardan Oluşan Fon”a başvurmuş ve projenin gerçekleştirilmesi için talep edilen bütçenin tamamı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İşçi Ücretlerinden Ceza Olarak Kesilen Paraları Kullanmaya Yetkili Kurul tarafından onaylanmıştır. 

 

Bahse konu Projenin amacı, İSG Mevzuatında yaşanan değişimin öncelikli olarak İSG profesyonelleri ve çalışan temsilcileri tarafından benimsenmesini sağlayarak, toplumsal “güvenlik kültürü”nün gelişmesine katkıda bulunmaktır. Bu kapsamda, Proje ortağı çimento fabrikalarının yer aldığı üç ilde genel katılıma açık (Erzurum, İzmir, Kayseri) birer günlük eğitim seminerleri düzenlenecektir.  

 

Seminerler 05 Aralık 2014 Cuma günü Kayseri Ommer Otel’de, (Selimiye Mahallesi No:425 38070 Melikgazi, Kayseri) 10 Aralık 2014 Çarşamba günü Erzurum Dedeman Palandöken Ski Lodge Otel’de (P.K. 115, 25000 Palandöken, Erzurum) ve 12 Aralık 2014 Cuma günü İzmir Double Tree Hilton Otel’de (Şair Eşref Bulvarı 1373 Sokak No:5 Çankaya, İzmir) 10.00-17.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. Seminere katılacak kişilere İSG Mevzuatının yer aldığı klasör, eğitim notlarının yer aldığı USB bellek ve toplantı dosyası verilecektir. 

 

Katılımcı sayısı sınırlı olacak seminer organizasyonunun yapılabilmesi amacıyla seminere katılmak isteyenlerin isim ve unvanlarını 26 Kasım 2014 Çarşamba gününe kadar [email protected] adresine göndermeleri gerekmektedir. 

Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma