ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞBİRLİĞİ PROJEMİZİN İZMİR AYAĞINI GERÇEKLEŞTİRDİK

Üniversite-Sanayi İşbirliği Projemizin İzmir ayağını gerçekleştirdik

Sendikamızca, çimento sektörünün akademi dünyasına tanıtılması, işbirliğinin sağlanması ve bu sayede sektöre nitelikli işgücünün kazandırılmasından hareketle başlatılan “Üniversite-Sanayi İşbirliği Projesi” kapsamındaki faaliyetlerimiz devam ediyor. Bu kapsamda Batıçim ve Çimentaş’ın katkılarıyla İzmir Double Tree Hilton Otel’de bir tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya; ÇEİS’i temsilen Genel Sekreter Dr. H. Serdar ŞARDAN, Araştırma ve Eğitim Uzmanları Özgür ACAR ve Yücel YETİŞKİN ile ÇESBEM Uzman Yardımcısı Derya KIZILDAĞ katılırken Batıçim Çimento’yu temsilen Genel Müdür Yardımcısı Feyyaz ÜNAL, İş Sağlığı ve Güvenliği Şefi Neriman TOPBAŞ ile Çimentaş İzmir Çimento’yu temsilen Teknik Direktör Uğur AYDIN ve İnsan Kaynakları Direktörü Nezir YALÇINKAYA’nın yanısıra Dokuz Eylül, Ege, İzmir Ekonomi ve Gediz Üniversiteleri ile İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nün Mühendislik, Fen-Edebiyat ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden akademisyenler katıldı.

Toplantı, H. Serdar ŞARDAN’ın açılış konuşmasıyla başladı. Sonrasında Feyyaz ÜNAL ve Uğur AYDIN’ın açılış konuşmalarıyla birlikte fabrikalarının tanıtımını gerçekleştirmelerinin ardından Özgür ACAR ve Yücel YETİŞKİN tarafından çimento sektörünün genel durumu, sektörle ilgili üretim ve istihdam açısından çeşitli istatistikler ile sektöre yönelik Sendikamız tarafından yürütülen iş sağlığı ve güvenliği uygulamalarına ilişkin bilgilendirme sunumları yapıldı. Daha sonra ise Neriman TOPBAŞ fabrikalarının iş sağlığı ve güvenliği ile çevre faaliyetleri hakkında akademisyenleri bilgilendirirken, Nezir YALÇINKAYA konuşmasında fabrikalarının insan kaynakları alanındaki uygulamaları hakkında açıklayıcı bilgilere yer verdi.

Son olarak, akademisyenlerin üye fabrikalarımızın temsilcilerine yönelttikleri soruların cevaplandırılması ile üniversite-sanayi işbirliği kapsamında atılması gereken adımlara ilişkin karşılıklı temennilerde bulunulmasıyla toplantı sona erdi. Bu tarz organizasyonların son derece yararlı olduğunu belirten akademisyenler, projenin daha da başarılı olabilmesi için aynı tanıtım faaliyetlerinin üniversite öğrencilerine da uygulanabileceği tavsiyesinde bulundular.

Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma